Hayatın akışı içerisinde birçok seçim yaparız ve seçimler bizi şuana taşır. Şuanda bulunduğumuz durum seçimlerimizin bir sonucu ve ileride yapacağımız seçimlerinde büyük ihtimalle nedenidir. Tabi yaptığımız veya yapacağımız seçimleri hayatın akışının dışında düşünmek yanlış olur. Bir örnekle açıklamam gerekirse ebru yapan bir sanatçının kıtre ile yoğunlaştırılmış suya elindeki damlalıkla boya damlattığı an sanatçının o anda ki seçimidir fakat damlanın su üzerinde alacağı şekli hayat(Yaratıcı da diyebiliriz) belirler.Böylelikle hayat hem önümüze seçimleri koyan hem de seçimlerimizin sonucunu belirleyen bir döngüye dönüşür.

Her şeyin elimizde olduğu ve hiçbir şeyin elimizde olmadığı bu paradoksa birde her seçimin bir vazgeçiş olduğu gerçeğini eklersek seçimlerimizin sonucunda mutlu olmanın veya olmamanın bir anlamı kalmaz.İki duruma da anlam katan insandır.Mutluluğunuz veya mutsuzluğunuz bir yazıya,bir şiire,bir fotoğrafa,bir resme,bir öğüte,bir ürüne,bir denkleme,bir bebeğe,bir…dönüşmüyorsa hem sizin hem de hayatınızın anlamı yoktur.

Doğada ki mücadeleyi referans alıp sistemler üreten insanoğlu nedense doğada ki dönüşümü referans almakta bencil davranmakta ısrar ettiği için her geçen gün bu dünyada yaşamamız zorlaşıyor. hem de insanların mutluluk konusunda ki düşünceleri birkaç astroloji uzmanına, kuantum düşünce tekniklerine ve slogan olan mutluluk sözlerine endeksleniyor. İnsanlar kendi duygularından kaçmak için sistemin dayattığı rol modellerin davranışlarını taklit ederek kendi durumlarını sanal bir şekilde değiştirmeye çalışıyorlar. Bana göre bırakın dağınık kalsın duygularınızdan kaçmayın ,duygularınızı dönüştürebileceğiniz içinizde bir yerlerde saklı dönüştürme yeteneğinizi kısa zamanda bulun. Ve unutmayın insanların sahip olduğu bugün ki değişim; mutsuzluğunu dönüştüren insanlarla ,satın alınabilen mutluluğunu korumak için başkalarının mutsuzluklarından mutluluk çıkarmaya çalışan insanlar arasında ki mücadele ile doğmuştur.

2012 yılına gireceğimiz bu günde güzel ülkemin insanlarına duygularını dönüştürme yeteneğini keşfetmelerini eğer keşfettilerse vicdanlarının sesini dinleyerek iyi şeyler üretmelerini,ürettiklerini paylaşmalarını diliyorum.Başkalarının ayak izlerini takip ederek bir yere varılamayacağını,farklı olmak için sadece kendileri olmaları gerektiğini böylece herkesten bir tane olan bu dünyada tüm insanlardan farklı olunabileceğini bilmelerini istiyor ve diliyorum.Dilerken de kendimi unutmadan tüm dileklerime kendimi de ekliyorum…

S Barış YazıcıKendine Retorik
Hayatın akışı içerisinde birçok seçim yaparız ve seçimler bizi şuana taşır. Şuanda bulunduğumuz durum seçimlerimizin bir sonucu ve ileride yapacağımız seçimlerinde büyük ihtimalle nedenidir. Tabi yaptığımız veya yapacağımız seçimleri hayatın akışının dışında düşünmek yanlış olur. Bir örnekle açıklamam gerekirse ebru yapan bir sanatçının kıtre ile yoğunlaştırılmış suya elindeki damlalıkla...