Dünya dört defa siber savaşa tanık oldu.

  • Rusya-Estonya
  • İsrail-Suriye(nükleer tesisleri)
  • Rusya-Gürcistan
  • ABD-İran(nükleer tesisleri)

Bu siber saldırılardan ne kadar ders aldık bilmiyoruz. Çünkü bu konular Türkiye’de haber değeri taşımıyor. Yarın bir savaş olsa siber saldırılara karşı koyabileceğimiz devletin bir kurumu var mı?Böyle bir durumda Türkiye’nin ülkeye giren tüm fiber optik ağları kesebilecek bir eylem planı yapması gerekli.

Son günlerde Güneydoğu’da ki olaylarda başka ülkelerin insansız hava araçlarının kullanıldığına dair haberler çıkıyor.Keşke bu haberler çıkacağına Genelkurmay Başkanı ülke sınırları içerisinde izinsiz dolaşan …’ya ait insansız hava aracını yere hiçbir zarar vermeden indirdik diyebilse çünkü yanı başımızda ki beğenmedikleri İran ABD’nin en gelişmiş insansız uçağını hackleyecek kadar teknolojiden haberdar.

S Barış YazıcıYeni Fikirler
Dünya dört defa siber savaşa tanık oldu. Rusya-Estonya İsrail-Suriye(nükleer tesisleri) Rusya-Gürcistan ABD-İran(nükleer tesisleri) Bu siber saldırılardan ne kadar ders aldık bilmiyoruz. Çünkü bu konular Türkiye’de haber değeri taşımıyor. Yarın bir savaş olsa siber saldırılara karşı koyabileceğimiz devletin bir kurumu var mı?Böyle bir durumda Türkiye’nin ülkeye giren tüm fiber optik ağları kesebilecek bir eylem planı...