Protesto Etmek

 “Bugün saat 15:00’de Kadıköy’de trafikte ezilen bir kedi için yürüyüş yapılacak.” Diye bir ilan görseniz.

Ulan milletin işi gücü yok iş saati gidip bir kedi için yürüyüş yapıyorlar diyebilirsiniz.

Bu çevreciler kendilerini gemilere zincirliyor ya bu heriflerin aklı yok mu?

Akşam akşam gitmişler İsrail konsolosluğunun önünde İsrail’i protesto ediyorlar sanki ne işe yarayacak.

Bu öğrenciler her şeyi protesto ediyorlar. Hiçbir işe yaramıyor.

Da diyebilirsiniz.Fakat tarihe baktığınız zaman her gösteri size saçma gelen her yürüyüş etki yaratmıştır.Öyle olmasaydı insanlar hala ağır şartlarda çoluk çocuk kadın demeden üretim bandlarında çalışıyor olurdu. İnsanca yaşam adına adımlar atılmaz.Hayvan hakları ve çevre ile ilgili hassasiyetler oluşmazdı.Hükümetler gelir dağılımında ki adaletsizlikler için sistemler geliştirmezdiler.

Yasalar,kanunlar insanların yararına hiçbir öğe içermezdi.

Protesto kanlı gömleğe çamaşır suyu dökmek gibidir. Lekeyi çıkartmaz fakat silikleştirir.(Bu da benim sözüm.)

Protesto suyun karşısında baraj olamaz her zaman fakat suyun yönünü değiştirebilir. kapitalist sistemin de her engelde yönünü değiştirmesi buna bağlanabilir.İnsanın ürettiği bir sistem insana rağmen devamlılık gösteremez.

Birde tuhaftır.Bu sistem kendisine en uzun süre muhalefet edebilene de ödül veriyor.Dünyaca tanınmış insanlara bir bakın neredeyse hepsinin ortak yönü sistemi adaletsiz bulmaları ve kendi farklılıkları dahilinde sistemle mücadele etmeleri.

http://yarinneolacak.net/wp-content/uploads/2010/12/protesto.jpghttp://yarinneolacak.net/wp-content/uploads/2010/12/protesto-150x150.jpgS Barış YazıcıHayata dairprotesto,protesto yürüyüşü
 Protesto Etmek  “Bugün saat 15:00’de Kadıköy’de trafikte ezilen bir kedi için yürüyüş yapılacak.” Diye bir ilan görseniz. Ulan milletin işi gücü yok iş saati gidip bir kedi için yürüyüş yapıyorlar diyebilirsiniz. Bu çevreciler kendilerini gemilere zincirliyor ya bu heriflerin aklı yok mu? Akşam akşam gitmişler İsrail konsolosluğunun önünde İsrail’i protesto ediyorlar sanki ne...