Bence insanın dünyada ki amacı mutlu olmaktır.Mutlu olmak kişinin 0 ile +1 arasında bir yaşantı sürmesiyle gerçekleşebilecek bir durumdur.Ve bu aralıkta yaşamak için insanlar stratejiler geliştirebilirler.

  Bütün dinlerin amacı da insanların mutluluğu ile ilişkilidir. Dinler insanların nasıl mutlu olunacağını mutlu olmak için nasıl bir yaşam sürülmesi gerektiği konusunda insanlara fikir verirler. Dinler mutluluğun sürekliliğini de ön planda tuttuğu için insanlara bugün mutlu hissettiren şeylerin yarın onların mutsuzluğuna sebep olacağını da göz önünde bulundurmuşlar ve bazı şeyleri yasaklamışlardır.

Mesela;Uyuşturucu kullanan bir insan anlık olarak kendini çok mutlu hissedebilir fakat uyuşturucu kendisini 0 ile +1 noktasına sürekli olarak taşımaz hatta bağımlılık arttıkça bu durum tersine döner.

Ayrıca insanların karakterleri, yetiştikleri çevre,aile yapısı ve kalıtımsal özellikler kişinin mutluluğu üzerinde etkilidir.İnsanın doğası gereği edindiği mutluluk düzeyini ben otonom mutluluk veya otonom mutsuzluk noktaları ile açıklıyorum.

Grafikte görünen otonom mutluluk veya mutsuzluk noktaları her olayda farklılık arzedebilir.

*Y=Zaman doğrusu saniye,dakika,saat veya yıl olabilir.

http://yarinneolacak.net/wp-content/uploads/2010/11/OTONOM.pnghttp://yarinneolacak.net/wp-content/uploads/2010/11/OTONOM-150x150.pngS Barış YazıcıHayata dair
  Bence insanın dünyada ki amacı mutlu olmaktır.Mutlu olmak kişinin 0 ile +1 arasında bir yaşantı sürmesiyle gerçekleşebilecek bir durumdur.Ve bu aralıkta yaşamak için insanlar stratejiler geliştirebilirler.   Bütün dinlerin amacı da insanların mutluluğu ile ilişkilidir. Dinler insanların nasıl mutlu olunacağını mutlu olmak için nasıl bir yaşam sürülmesi gerektiği konusunda insanlara...