Nicola Tesla Kimdir?

nicola Ampulü kim buldu desem bu sorunun cevabını bilmeyen yoktur.Ama Nikola TESLA kimdir desem çoğumuz bilmeyiz.

Ben internette gezinirken buldum bu ismi ve yaklaşık 3hafta oldu.Ve hayatını okuyunca aklım durdu.Bırakın ampulü adamın neredeyse bulmadığı bir şey kalmamış.Peki neden bu isim hep gizlendi bizden…
Düşünsenize;

 •  Florasan lambayı, neon ışıklarını, hızölçeri, otomobillerdeki ateşleme sistemini, radarın temellerini, elektron mikroskobunu ve mikrodalga fırınını buldu.
 • tüm alternatif akım elektrik sistemlerini tasarladı. Alternatörler, elektrik enerjisinin ekonomik iletimi ve dağıtımı için gerilim yükseltici ve alçaltıcı transformatörler ve mekanik güç sağlamak için alternatif akım motorları. Dünyanın her tarafında harcanıp giden su gücünün bolluğundan esinlenip, gerekli olan yerlere enerji dağıtabilen hidroelektrik santralleriyle bu büyük gücün elde edilmesini tasarladı.Ve AC Akım Jenaratörleri ve Motorları, radyo, florasan, radar, MRI , laser teknolojisi, robot teknolojisi, deprem makinesi Nicola Tesla’nın teorileri kaynaklık edinilerek yaratılmış projelerdir.
 • Telsiz,uzaktan radyo kontrolü,dünyanın en güçlü vericisini yaptı.
 • İnsan üretimi yıldırım yaptı.

tesla

 • 26mil ötede ki 200tane ampulü kablosuz olarak yakmayı başardı.
 • Yaptığı deneylerle yapay deprem oluşturdu.
 • Uzaya kozmik ses dalgaları göndererek uzaydan kozmik ses dalgalarının kaydını yaptı.
 • Uzaktan kumandayla yönetilebilen robot teknolojisinin ilk adımını attı.
 • 1904 yılında yayınladığı broşürde “Dünya çapında telsiz sistemi”nde, çeşitli olanakları sağlayacak olan özellikler açıklanıyordu. Broşürde, telgraf, telefon, haber yayını, borsa görüşmeleri, deniz ve hava trafiğine yardım, eğlence ve müzik yayını, saat ayarı, resimli telgraf, telefoto ve teleks hizmetleri ile, Nicola Tesla’nın sonradan oluşumunu gördüğü radyo sitesi anlatılıyordu..

7 ocak 1943’te odel odasında ölen Tesla’nın tüm çalışmalarına FBI el koydu.

Nicola Tesla ile İlgili Bir Teori

Nicola Tesla’nın çalışmalarına göre daha önce belirtildiği gibi elektromanyetik dalgalar ile enerji transferi mümkündür. Aynı zamanda bu dalgalar çeşitli iklim değişiklikleri ve depremler meydana getirebilir. Bu deneyler günümüzde bir çok doğa olayının arkasında birilerinin bu deneyler üzerinde çalışmadığını düşünmeyi gerektirmektedir.

Belki elektrik alanında bu kadar otorite birinin günümüzde çok az tanınmasının nedeni tanınmasının istenmemesidir. Eğer FBI, Nicola Tesla’nın bütün formüllerini ve çalışmalarını halka açıklasaydı bu şekilde belki de tsunami, ani iklim değişiklikleri ve bunun gibi olaylar açıklanabilir, arkasında kimler olduğunu öğrenilebilirdi.


“ … Askeri haberalma’daki yıllarımda Tesla’nın çılgın fikirlerini temel alan bazı gizli çalışmalara ve araştırmalara şahit oldum. Amerika ve Rusya 1970’lerin başından beri zerre ışınlı RF (radyo frekansı) silahlarını kullanıyorlar. Tıpkı Teslanın diğer çalışmalarını dünyanın kullandığı gibi… ”

ABD Savunma Bakanı genel sekreteri William Cohen, 28 Nisan 1997tarihinde, Georgia Üniversitesi’nde “Terörizm, Kitle İmha Silahları, Kitlesel İmha ve ABD Stratejisi” üzerine konferansta aşağıdaki sözü söylemiştir;
… Bazılarının; elektromanyetik dalgalar yolu ile iklimleri değiştirme, depremler yaratabilme , volkanları harekete geçirebilme yeteneğine sahip silahlar geliştirdiğini biliyoruz…

Benim Komplo Teorim

Nikola Tesla’nın zamanda yolculuk,ışınlanma gibi konularda da çalışmaları olduğu ve bunların denendiği kulaktan kulağa yayılmış komplo teorileridir.Fakat Nikola Tesla gibi bir bilim adamının gerçekten ismini çok az kişinin duyması bir muammadır.

Nikola Tesla’nın deprem yaratma enerji iletimi ve zaman yolculuğu projeleri gerçekten doğru ise

1999 Yılında yaşadığımız Deprem’i birilerinin yaptığına dair bir çok delil var.Ve bunun Tesla’nın düşük frekanslarla büyük enerjiler aktarımı projesi ile yapmış olmaları muhtemel

Uçan daire olarak görünen cisimlerin Tesla’nın projeleri ile yapılmış zaman makinaları olabilir.

Işınlanma teknolojisi ile yakın gezegenlerde veya ay yüzeyinde fabrikalar kurmaları da imkan dahilinde.Alvin TOFFLER 1975 yılında yazdığı üçüncü dalga kitabında bir ilaç firmasının dünya da 2500$’a ürettiği bir ilacı uzayda 2,5$’a üretebileceğinin mümkün olduğunu ve bunun için büyük bütçelerle çalışmalar yapıldığı bilgilerini paylaşıyor.

Son günlerde yaşanan dünyanın çeşitli yerlerinde meydana gelen kuş,yengeç vb canlıların ölümlerinin nedeni Tesla’nın projelerinden yola çıkarak üretilen kitle imha silahları olabilir.Düşünsenize Amerika enerji iletimi sayesinde amerikadan gönderdiği enerji dalgaları ile hiç savaşmadan bir ülkeyi yok edebilecek teknolojilere sahip olabilirler…

Konu İle İlgili Haberler

 • NASA tarafından sağlanan ay haritasına belirli bir detaya kadar ulaşılabilen Google Moon’daki Ay yüzeyinde sıra sıra dizili barakaların bulunduğu bir askeri üssü andıran görüntüler şaşkınlık yarattı. İngiliz Sun gazetesinin yayımladığı görüntülerde, bir vadinin içinde bulunan ve bir askeri havaalanını andıran üssün çevresinde dağlar bulunuyor.

 • Philadelphia Deneyi, 28 Ekim 1943 yılında Amerikan donanmasının Pensilvanya eyaletine bağlı Philadelphia şehri limanında yaptığı iddia edilen deneydir. İddiaya göre donanmaya ait bir koruma destroyeri olan DE 173 sınıfı 1240 tonluk USS Eldridge birkaç dakika içerisinde 600 km.’den fazla bir uzaklığa gidip tekrar gelmiştir. Deneyin varlığı konusunda hiçbir delil bulunmamaktadır. Amerikan donanması da böyle bir deneyin kayıtlarda varolmadığını belirtmiştir.
 • 2011 yılının başından itibaren insanları korkutan olaylar meydana geliyor. Bu olaylardan bazıları:KUŞLAR VE BALIKLAR: Dünyanın değişik ülkelerinde ardarda meydana gelen kuş ve balık ölümleri bu listenin en merak edilen olayı olarak görülüyor. ABD Arkansas eyaletinde kırmızı kanatlı kara tavuk ölümleriyle başlayan olaylar yine aynı eyaletteki bir nehirde, balıkların nedeni anlaşılamayan bir şekilde ölmesiyle devam etti. Daha sonra Louisiana’da 500 kara tavuk, Brezilya’da 100 ton sardalya, Yeni Zelanda’da yüzlerce “snapper” cinsi balık, ABD Maryland eyaletinde 2 milyon balık ölü bulundu. Bunları Danimarka ve İsveç’teki kuş ölümleri takip etti.Olaylarla ilgili global bir çevre felaketi sonucu oldukları veya biyolojik silah deneyleri yüzünden meydana geldikleri gibi teoriler üretiliyor.ARILAR ÖLÜYOR: ABD’de yapılan son araştırmalara göre bazı yaban arısı cinslerinin sayılarının son 20 yılda yüzde 90 oranında düştüğü açıklandı. Uzmanlar Kuzey Amerika’da bulunan 50 farklı cins yaban arısından 4 türün ciddi bir tehlike altında olduğunu söylediler. Dünyada yaban arısı miktarındaki düşüşe global iklimdeki değişikliklerin neden olduğu düşünülüyor.

  ÇÖLDE KAR: ABD Las Vegas ve Los Angeles kentlerinde son 40 yıl içinde ikinci defa kar yağdı. Nevada Çölü’nün ortasında bulunan Las Vegas’ta kar kalınlığı 20 santime ulaştı. 2008’de yağan kar ise hızla erimişti. Kış aylarında sıcaklığın 20 derece civarında seyrettiği Los Angeles’taki kar ;uçuş trafiğini aksatırken Arizona, Utah ve California eyaletlerinde de tipi halinde yağışlar görüldü.

  YENGEÇLERE NE OLDU?: Önceki gün İngiltere’nin Kent bölgesindeki sahile vuran 40 bin ölü yengeç ülkede şok etkisi yarattı. Palm Körfezi plajını dolduran yengeçlerin değişen hava koşulları nedeniyle öldüğü düşünülüyor. Bir süre ısınan havaya aldanıp kıyı şeridine giden yengeçlerin havanın soğumasıyla hipotermi geçirip öldükleri sanılıyor.

  Parlak yeşil nehir
  Geçtiğimiz hafta Kanada’nın Victoria kentinde bir nehrin suyu renk değiştirerek parlak yeşil bir hal aldı. Birkaç saat boyunca kalan bu renk daha sonra eski haline geri döndü. Çevre Bakanlığı nehre yakındaki bir fabrikadan kimyasal sızmış olabileceğini söyledi.

  Bir yılda temizlenecek
  Son 50 yılın en büyük sel felaketini yaşayan Avustralya’da yağmur dinmiyor. Sel suları yüzünden 9 kişinin hayatını kaybettiği ülkede taşan nehir ve derelerin etkisi altına aldığı alanların büyüklüğü Fransa ve Almanya’nın toplamına ulaştı. En az 1 yıl içerisinde temizlenebileceği söylenen bölgeden yaklaşık 200 bin kişi tahliye edildi. Selin en çok etkilediği Queensland eyaletindeki Rockhampton kentinde su seviyesi 9 metreye yükseldi.
  Önümüzdeki günlerde 75 bin nüfuslu kentin yüzde 40’ının sulara gömüleceği, şu ana kadar tam 22 kasaba ve köy sular altında kaldığı belirtildi. Kara ve demiryolu ulaşımı yapılamayan bölgede yeni bir kasırga beklenirken sel sularının çekilmesinin 1 ayı bulacağı ifade edildi. Dünyanın en büyük kömür ihracatçısı olan Avustralya’da sel yüzünden tüm ihracatın yüzde 75’i durduruldu.Bu konu yada mesaj “www.turkishajan.com” sitesine aittir.

Not:Ülkemizde de böyle konular genellikle din ile açıklanmaya çalışılır ve başarılı olunur.Mesela 1999 yılında yaşanan depremin ordu evinde içki içilmesinden dansöz oynatılmasından tutunda ufoların cin olabileceği kuş ölümlerinin kıyamet alemeti olduğunda kadar türlü türlü şeyler anlatılır.

Bunlar da imkan dahilinde olabilir fakat Tesla’nın projeleri gün yüzüne çıkmadan hiçbirşey bilemeyeceğiz.1800’lü yıllarda yaşamış bir bilim adamının bu kadar buluşu varsa Amerikanın nasıl bir teknolojiye sahip olduğunu anlamak gerçekten çok zor.

Şimdi aklıma geldi japonlar yıllardır robot teknoloji üzerinde çalışırlar ama en gelişmiş robot olarak insanlara sundukları omlet yapan robot insanlara bence gerçeği göstermemek için bir kılıf…

 

http://yarinneolacak.net/wp-content/uploads/2011/01/tesla-fbi.gifhttp://yarinneolacak.net/wp-content/uploads/2011/01/tesla-fbi-150x150.gifS Barış YazıcıYeni Fikirler1999 depremi amerika,enerji silahları,nicola tesla,zamanda yolculuk
Nicola Tesla Kimdir? Ampulü kim buldu desem bu sorunun cevabını bilmeyen yoktur.Ama Nikola TESLA kimdir desem çoğumuz bilmeyiz. Ben internette gezinirken buldum bu ismi ve yaklaşık 3hafta oldu.Ve hayatını okuyunca aklım durdu.Bırakın ampulü adamın neredeyse bulmadığı bir şey kalmamış.Peki neden bu isim hep gizlendi bizden… Düşünsenize;  Florasan lambayı, neon ışıklarını, hızölçeri,...