Merkabah ve Zırh

Davut Peygamber’le birlikte dağlar ve kuşlar zikrediyordu.Mucize olarak demir ona yumuşatılmıştı ve zırh yapımı öğretilmişti.

  • Ve andolsun ki biz, Dâvûd’a, katımızdan lûtfettik, üstünlük verdik. Ey dağlar dedik, onunla berâber tenzîh edin beni ve ey kuşlar, siz de ve ona, demiri yumuşattık. SEBE-10
  • (Bedeni örten) uzun (geniş) zırhlar yap. Ve onu örgü (iç içe halkalar) şeklinde dizayn et. Ve salih amel (zikirle nefs tezkiyesi) yapın! Muhakkak ki Ben, yaptıklarınızı görenim. SEBE-12

ZIRH TEORİSİ

altin_elbiseli_adamKaşık Bükme yazımda SEBE-10 üzerine teorimi aktarmıştım.12.Surede Davut Peygamber’e zırh yapımı anlatılıyor ve nefs tezkiyesi ile birleştiriliyor.

Bu konudaki kaynakları incelerseniz Davut Peygamberin ilk zırh yapan ve giyen olarak aktarıldığını bulabilirsiniz.Bu bilgileri aktaranlara şu soru büyük ihtimalle sorulmamıştır.

Davut Peygamber’in MÖ 1000 ile MÖ 962 yıllarında yaşadığı genel bir kabul olmakla birlikte savaşlarda kullanılan zırhların daha öncelere dayandığı ve bu konuda  MÖ 8.yy-MÖ 3.yy arasında yaşamış İskitlerin zırh yapımında ustalaştıklarını hatta altından yaptıkları zırhın 1969 yılında Kazakistan’da bulunduğu gerçeği ile nasıl bağdaşabilir?

Ayrıca kaynaklar Davut Peygamberin yaptığı zırhlara davut yıldızı çizdiği aktarılmaktadır.Bu noktada kendi teorime geçiyorum

Aslında Davut Peygamber’in yaptığı zırh insan bedeni etrafında aktifleştirildiğinde 3 boyutlu davut yıldızı şeklini alan manyetik alan yani merkaba’ydı.Merkaba yaşam çiçeği bilgisi ile ortaya çıkmıştır.Yaşam çiçeği geometrisi iç içe geçmiş halkalardan oluşmakta.Davut Peygamber ise bu bilgi ile merkaba alanını aktifleştirip zırh olarak kullanmaktaydı.Merkaba alanını aktifleştirmek için kalp çok önemli olduğu için ayetin devamında nefs tezkiyesinden bahsedilmektedir.

images