Merkaba ve Sad Suresi

Merkaba’dan daha önce yazdığım iki yazıda bahsetmiştim.(1.yazı2.yazı için tıklayınız.)Yaşam çiçeğinin içerisinde iki iç içe geçmiş yıldız tetrahedronlar vardır bu merkaba’nın temel geometrik şeklidir,Vücudumuzu çevreleyen dairenin içine tam yerleşmiş olan bu yıldız tetrahedronlar bizim aktive olmamış çok yüksek titreşimli ışık alanımız,ruhsal bedenimiz ve ruhsal aracımızdır.

Bu kutsal enerji alanı zaman ve mekan ötesinde boyutlar arasında ruhsal manada seyahat etmeyi sağlayan antik zamandan günümüze tanrının veya tanrıların aracı olarak nitelenmiştir.Merkaba’nın aktifleştirilmesi için sevgi enerjisine ihtiyaç vardır.Saf sevgi yardımı ile 3 boyutun ötesine geçilebilir.Ayrıca merkaba’nın ilahi sevgi ile kendinden aktive olabileceğini ve bu sayede fiziksel tayyi mekanın(modern anlamda ışınlanma)gerçekleşebileceği düşünülmektedir.

merkaba

Merkaba alanı aktive olduktan sonra hareket etmeye hazır güneş ve dünya tetrahedronlar farklı yönlerde dönmeye başlarlar ve ışık hızına ulaşıldığında perde kalkar ve boyut aşılır.hatta Mısır’da birçok insanın bedenlerine geri dönmemesi üzerine inisiyelere yıllarca geri dönmeleri için eğitim vermişlerdir.

merkaba

Benim sorum SÂD Suresi’nin 31-34 ayetleri acaba merkaba ile ilgili olabilir mi?

31-Ona(Hz Süleyman) bir akşam vakti koşmaya hazır iyi cins atlar sunulmuştu.

32-Bunun üzerine dedi ki: “Muhakkak ki ben, Rabbimi zikrettiğim için daimî zikre ulaşanların sevgisi ile seviyorum.” (Atlar tozu dumana katıp koşarak toz) perdesinin arkasında kaybolunca.

33-(Dedi ki:) «Onları bana döndürün». Hemen ayaklarını, boyunlarını okşamaya, taramaya başladı.

34-Andolsun, Süleyman’ı da ağır bir imtihandan geçirdik. Onu tahtının üstüne adeta ceset halinde bıraktık. Sonra tevbe ile önceki haline döndü.