Merkaba ve Nur Suresi

Mer – Işık ve sevgi enerjisi, Ka – Ruh, Ba – Vücut anlamına gelir yani bu şeklin anlamı vücut ve ruhumuzun ışık ve sevgiyle çevrelenmiş olduğu geometrik şekildir.Merkaba bilgisi bize yaşam çiçeğinden gelmiştir.Yaşam çiçeği kainattaki tüm geometrik şekilleri içerisinde barındıran temel kutsal geometrik şekildir başka bir anlamda yaratanın imzasıdır.Yaşam çiçeği içerisinde iç içe geçen iki piramit(yıldız tetrahetronlar) davut yıldızını oluşturur.

Her insanın etrafında merkaba alanı bulunur fakat bu alanın aktifleştirilmesi bilgisi tarihin belirli bir döneminde kaybolmuştur.Merkaba alanın aktifleştirilmesi için kapsamlı bir eğitimden geçilmesi gerekmektedir.Merkaba meditasyonu adım adım özetleyecek olursak

merkaba

  • İlk önce mesih çakrası açılır.(Çakra ağacında kalp çakrası)
  • İmgeleme ile meditasyon yapan üstünde kendisini içine alan bir piramit oluşturur.Bu piramit enerji ile dolar
  • Aynı şekilde meditasyon yapan altında kendisini içine alan bir piramit oluşturur.Bu piramit beyaz ışıkla dolar
  • Bu iki piramit mesih çakrasında iç içe geçerek üç boyutlu bir yıldız oluşturur
  • üst piramitten başlayarak alt piramite kadar inen bir tüp imgelenir bu tüp flüorasan ampül tüpüne benzer
  • Prana(kutsal ışık) iki uçtan bu tüpe yayılmaya başlar
  • İki prana akımı buluştuğu an greyfurt büyüklüğünde bir beyaz ışık küresi tüpün tam merkezinde giderek parlamaya başlar.
  • en son olarak yıldız oluşturan piramitler sağlı sollu dönmeye başlarlar.

Gelelim Nur suresi 35. ayete

Allah, göklerin ve yerin nurudur. O’nun nurunun temsili,  içinde lamba bulunan bir kandil gibidir. O lamba bir billur içindedir; o billur da sanki inciye benzer bir yıldız gibidir ki, doğuya da batıya da nisbet edilemeyen  mübarek bir ağaçtan çıkan yağdan tutuşturulur. (Bu öyle bir ağaç ki) yağı,nerdeyse, kendisine ateş değmese bile ışık verir. (Bu ışık) nur üstüne nurdur. Allah dilediği kimseyi nuruyla hidayete iletir. Allah insanlara (işte böyle)misal verir; Allah her şeyi bilir.

Verilen misal merkaba olabilir mi?