Kızıl Elma


Bir gece elma dedi gizemli bir ses
Aradığın sır içindeki ve her şeyde ki
Tohumda gör ve bil kalbini
Ağacın selamında işit
Sırrın sen olduğunu…SBy

Yıllar önce ufak mırıldanmalarla başlamıştı içimde ‘böyle olmamalı’ cümlesi Arayışım kendimden uzaklaştırdığında daha gür çıkıyor sesi ve anlıyorum;

Beni lastikle bağlamış kader kendime ne kadar uzaklaşsam o kadar sert geri dönüyorum kendime

Masada kırmızı bir elma parıldıyor ve bu yazı akarken nereye varacak ben de bilmiyorum…

ELMA MİSALİ

Bu konunun anlaşılabilmesi için kadim medeniyetlerin hayatı yorumlarken kullandıkları 7 yasa iyi anlaşılmalıdır

 • 1-Bütün zihindir,evren zihinseldir.
 • 2-yukarıdaki aşağıdaki gibi,aşağıdaki yukarıdaki gibidir.
 • 3-Hiçbir şey durmaz her şey hareket eder,her şey titreşir.
 • 4-Her şey iki kutba sahiptir.
 • 5-Her şey akar içe ve dışa;herşey dalgalanır.
 • 6-Her sebebin bir sonucu her sonucun bir sebebi vardır.
 • 7-Her şeyde cinsiyet vardır.

http://www.dreamstime.com/stock-images-half-red-apple-image18954804

siz anlamaya çalışırken ben elmayı ortadan ikiye böldüm. Tam ortasında korunmuş kitaplar gördüm ağacın hikayesinin içinde olduğu konuşmaya başladı elma

-Tohumdum ağaç oldum ağaçtım çiçek açtım çiçektim meyve oldum.

-Bunlar nasıl kitaplar?

-Hem geçmişin hem geleceğin içinde olduğu kitaplar

-Elma bu sohbete devam edeceğiz seni biraz bekleteceğim okuyucu beklemez

Yaradılışın her sürecinin matematiksel bir dili vardır ve bu matematik kadim medeniyetler tarafından geometrik şablonlara çevrilerek anlamlandırılmıştır.

yaşam çiçeği (5)

Yaradılış aşamalarının şablonları aynı elmada olduğu gibi

Yaşam tohumu-Yaşam ağacı-Yaşam Çiçeği-Yaşam Meyvesi olarak isimlendirilmiştir.

Her şeye yansıyan bu geometrik şablonlar 4 kutsal  kitaba da yansımış kitapların temel şifresini belirlemiştir.

 • Zebur-Yaşam Tohumu
 • Tevrat-Yaşam Ağacı
 • İncil-Yaşam Çiçeği
 • Kuran-Yaşam Meyvesi’dir ve kitap tamamlanmıştır.

kirlian-apple-body-torus

-Elma devam edelim seni dinliyorum…

-Biliyor musun sizin(insanların) ve dünyanın da etrafında gözle göremediğiniz benim şeklimde bir manyetik alan var

-Evet biliyorum buna torus örüntüsü deniliyor.Torus örüntüsünün  şekli 19 ana enerji alanı ile yakından ilgili

-Bu enerji alanları insan bedeninin nerelerinde biliyor musun?

-Evet 7 ana(Kök,Sakral,Solar Pleksus,Kalp,Üçüncü Göz,Taç Çakrası) 12 Tali enerji merkezi(Kulaklar,Omuzlar,Dirsekler,Eller,Dizler,Ayaklar)şeklinde vücutta enerji kanalları ile birbirlerine bağlı

-Peki kutsal kitapta bununla ilgili bir bilgi olduğunu düşünüyor musun?

-Evet Kuran’da isimlendirilmiş 7 cehenneme girecek insanların vasıfları ile.7 enerji merkezinin çalışıp çalışmaması konusundaki bilgiler birebir uyumlu diğer 12 merkezle birlikte toplamda 19 enerji merkezinin vasfı da müddessir suresinde tanımlanmış.

-O zaman bende gördüğünü anlat bakalım…

-Senin çekirdeklerin Levh-i Mahfuz’dur.İnsanda Levh-i mahfuz kalp enerji merkezinde bulunur geçmiş ve gelecek bilgiler buradadır aynı elmanın çekirdeğinde ağacın bilgisinin gizli olduğu gibi…

Senin(elmanın) şeklin Dabbetül Arz’a benzemekte yani torus örüntüsüdür.Şuan için bu alanı görmek bir avuç bilim adamının tekelinde ama vakti geldiğinde insanlar bu alan ile yargılanır hale gelecekler.İnsanda Dabbetül Arz’ı etkileyen en büyük güç ise kalptir.

Ayrıca elmada insanı görmek yeterli bir çıkarım değildir.Dünyamızın etrafında da bizi zararlı güneş fırtınalarının etkisinden koruyan aynı şekle sahip bir manyetik alan vardır.

dünya

-O zaman madem insanın kalbi bu alan için önemli peki dünyanın kalbi neresi?

Türkiye ve Ortadoğu coğrafyasının üzerinde de 19 Tane enerji merkezi mevcut.Harita’da gördüğünüz kıyam vaziyetinde durmuş insan şeklinin kök’ü şehirlerin anası olarak ifade edilen Mekke kalbi etrafı mübarek kılınmış Kudüs Taç merkezi’de İstanbul’dur.

dünya enerji merkezleri

*Geriye kalan 16 enerji merkezini daha sonraki yazımda anlatacağım

-Peki bu alanların Kızıl Elma sembolizmi ile ilgisi nedir?

-Kızıl Elma Türk mitolojisinde üzerinde düşünüldükçe uzaklaşan ancak uzaklaştıkça cazibesi artan düşler olarak tanımlanır.Nerede nasıl geçtiği bilinmeyen bu sembolizm aslında yeryüzündeki enerji alanın tanımlanmasından ibarettir

İçinde bulunduğumuz coğrafyada bu 3 ana enerji merkezi aktifleştirildiğinde kusursuz bir torus örüntüsü elma şeklini alarak dünyanın kendi etrafındaki manyetik alana bağlanarak yeni bir cağın gelişini haber verir.Bu insanı oluşturan atomların titreşiminin dünya ve evrenle aynı titreşime gelmesine ve birlik bilincinin yayılmasının ana düşüncesidir.

Sonuç olarak

Atomdan başlayarak elmaya, elmadan insana, insandan yeryüzüne, yeryüzünden evrene herşeyde yaratıcının ortak imzası mevcuttur.Görmek isteyene sır bir elmaya bakmak kadar yakındır ama birçok insan elmayı sadece yemekle meşguldür.

Ortadoğu sorununu sadece petrole bağlamak bence eksik bir bakış açısıdır.Yıllardır bu bölgelerin enerji alanları biz hariç herkes tarafından biliniyor aslında Kabe’nin etrafına yapılan o devasa yapıların Mescidi Aksa’ya hakim olmak için yıllardır yapılan katliamların arkasında daha derin sırlar var.

Bir siyasi söylem olmamakla birlikte İstanbul’un kaderi Kudüs’e ve Mekke’ye bu sır ile bağlanır.Peygamberin İstanbul’un fethi için söylediklerinin de hikmeti sadece bir şehri almaktan öte Kızıl Elma’nın dünyaya esenlik getirmesi ile ilgilidir.

Yaşadığımız çağda dünyanın arkasını döndüğü fakirlik içerisinde başka ülkelere kaçmadan(dilenci olmadan) ölümü bekleyen Filistinlilerin bu kararlılığını yeryüzünün kalbinin onlara olan etkisine bağlamamla birlikte çağımızın en asil insanları olduklarını yazmadan geçmek istemiyorum.

Hem insan için hem de dünya için bu üç merkeze hakim olan esenliğe kavuşacak ve bir gün kızıl elmanın hakimiyeti insanlığı yeni bir çağa sokacaktır.

Saygılarımla…