K belgesi: Gerçek kişi ya da tüzel firmada bulunan araçların prosedürü doğru bir şekilde yola çıkması , seyrini izlemesi için Ulaştırma Bakanlığı bünyesinden alınması gerekli bir tür ‘yola çıkış izin belgesidir.

K belgesinden haberimiz olmadığı için; eski model satsan 5.000TL etmeyecek aracımızı gişelerde durdurup 2.426TL ceza kesildi. Ödedik ve k belgesi diye bir şeyin olduğunu öğrendik. Başvuru evraklarını alıp internette nerede işlem yapacağımızı araştırdık ilk sırada çıkan adresi alıp saat 14:00’de yola çıktık. Adres aracı bir şirketinmiş hemen toplantı odasına aldılar bizi anlatıyorlar da anlatıyorlar.

-Ya hepsini geçin ne kadar ücret istiyorsunuz?

-370TL

-Ee bizim evraklarımız var gider alırız

-İnsanlar saat 5:00’de sıraya giriyorlar beyefendi!!

Olay yerini incelemek için yola çıktık. Durum vahim kuyruk uzun.Neyse sıraya girdik 14:30’da Bağıranlar,isyan edenler,gülenler.Bir kadın bağırıyor evde çoluk çocuğum var kaç saattir burada bekliyorum! diğeri kardeşim cumhurbaşkanına mı imzalatacağım yeter! Diğeri devlet bir de adam koymuş adam mısınız?Neyse o kaldırım senin bu kaldırım benim alanda g.tümüzün değmediği yer kalmadı.Bir ara sıra durdu ilerlemiyor.

-Kardeşim sıra niye ilerlemiyor

-Ya şu sırayı alıyorlar içeri

-Kim onlar?

-Şefle görüşecek olanlar

Torpil’in yeni ismi bulunmuş.”Şefle görüşecek olanlar.”Neyse sıra bize geldiğinde saat 17:00’dı.Evraklara baktılar. Bir belgenin aslı olacakmış yoksa işlem yapmıyorlarmış gidin yarın gelin dediler.Ertesi sabah trafik otopark vb tüm şehir streslerini atlatarak saat 9:00’da sıraya girdik.Ve 12:30’da büyük bir zafer kazanmış gibi mutluyduk 1.251TL ücretimizi ödedik.(1 TL küsuratı neden koyarlar anlamadık.)

Devlet kaynak yaratayım diye vatandaşına çektirdiği çilenin farkında mıdır?Bilinmez ama sorsan içeride 20 kişi çalışıyor.(ben 20 saydım belki daha fazladır.)Şimdi gelelim işin muhasebesine özel sektörde çalışanlar günün büyük bir bölümünü para yatırmak için beklerken devletin 20 tane memuru zamanını üretimin olmadığı bir alanda tükettiler.Bu konuda iki sorum var.

1-İnternet üzerinden ödeme yapılamayacak bir çağda mıyız?

2-Devlet alanı daraltıp bize farklı bedeller yüklüyor ki. İsyan çıkmasın k belgesi alacak kaç insan var? sokağa çıksak kaç kişi oluruz? Biliyorlar. Bir hafta sonra yeni bir vergi yükleseler onu da gidip ödeyeceğiz.Ee ne zaman akıllanacağız?

S Barış YazıcıKendine Retorik
K belgesi: Gerçek kişi ya da tüzel firmada bulunan araçların prosedürü doğru bir şekilde yola çıkması , seyrini izlemesi için Ulaştırma Bakanlığı bünyesinden alınması gerekli bir tür ‘yola çıkış izin belgesidir. K belgesinden haberimiz olmadığı için; eski model satsan 5.000TL etmeyecek aracımızı gişelerde durdurup 2.426TL ceza kesildi. Ödedik ve k...