Rakamlar 2009 Tarihinde Türkiye’de e-ticaret hacminin 10milyar TL olduğunu söylüyor(kaynaktr.wikipedia.org)

“Normal koşullarda ortalama 10 yıl alan markalaşma süreci, elektronik ticaret sayesinde 2 yıla inmiş durumdadır. Bugün “Dünyanın en büyük 500” şirketi listesinde bundan birkaç yıl önce kurulmuş olan onlarca e-şirket yer alıyor.

Etkisi küresel olan internet ekonomisi, hem ticaret hem de siyaseti etkiler. Tüm dünya çapında, iş dünyasının önderleri, kendi şirketlerinin ayakta kalma ve rekabet edebilme yetilerinde internetin oynadığı rolü kabul etmektedir. Şirketlerin, bu yeni ekonomide rekabet edebilmek için internetin gücünden yararlanma gereksinimi ortaya çıkmıştır.”

Yukarıda yer alan alıntı aslında çok şey anlatıyor. Bu konuda internet bakanlığının şirketleri yönlendirmesi gerekli.Bunun için ya kurslar açılmalı ya da yorktradewww.yorktrade.net gibi kurslara destek olunmalı

  Geçen gün internette araştırma yaparken bir siteye ulaştım(dnb www.dnb.com) sitenin amacı dış ticaret yapacağınızda karşınızda ki firmayı tanımak istersiniz tanımak içinde çeşitli verilere ihtiyaç duyarsınız bu site ticaret yapmak istediğiniz dünyanın herhangi bir yerinde bulunan bir firma hakkında bilgi elde etmenizi sağlıyor ve bunu sağlarken de ücretlerini tıkır tıkır(Rapor başına 514$) alıyorlar.Türk firmalarını dış dünyaya açacak devlet neden böyle bir çalışma yapamasın.

S Barış YazıcıBaşarısız Projelerdış ticaret şirket arama,e-ticaret kurs
 Rakamlar 2009 Tarihinde Türkiye’de e-ticaret hacminin 10milyar TL olduğunu söylüyor(kaynak) “Normal koşullarda ortalama 10 yıl alan markalaşma süreci, elektronik ticaret sayesinde 2 yıla inmiş durumdadır. Bugün 'Dünyanın en büyük 500' şirketi listesinde bundan birkaç yıl önce kurulmuş olan onlarca e-şirket yer alıyor. Etkisi küresel olan internet ekonomisi, hem ticaret hem de...