Dünyada milyarlarca insan olmasına rağmen dünya tuhaf bir yer her birimizden bir tane var.Belki de bu durumu dünyaya ispatlamak için içgüdüsel olarak diğerlerinden farklılaşmaya çalışıyoruz.Oyuncakları ile oynayan çocukları düşünün hepsine aynı oyuncağı verseniz bir süre sonra oyuncakları üzerinde değişiklikler yapıp oyuncaklarını diğerlerinden farklılaştırma yoluna gidiyorlar.

 Kapitalist sistem insanın diğerlerlerinden farklılaşma güdüsünü bildiği için sürekli seçenekleri çoğaltıp insanların tatmin olmasını sağlamaya çalışıyor.(Seçenekler arttıkça insanlar tatmin oluyor mu? Diye sorarsanız o da ayrı bir tartışma konusu olur sonuçta neyi seçersen seç aklın hep seçemediğinde kalır.)Her insana ayrı ayrı ürün üretmenin imkansız olduğu bir dünyada da kapitalist sistem çözüm yolları bulmuş ‘ürettiği ürüne ürünü farklılaştırabileceği seçenekler eklemek’ böylelikle insanlar aldıkları ürün veya hizmeti kendileştirebiliyor.(Kişileştirebiliyor)

 Kendileşme çabaları hergün yeni sektörlerin doğmasına yol açıyor. Kişiye özel giysiler, saatler, arabalar, cep telefonları, takılar vs. vs. İnsanlar kendilerinde olan ürünleri başkalarında görmekten korkarak yaşamaya başlıyorlar artık. Yeri gelmişken bir Türk firması insanların DNA’larının şekillerinden tablolar yapıp satmaya başladılar ne de olsa hepimizin DNA’sı farklı(DNARTİSTwww.dnartist.com)

 Durum internet ortamında da aynı internet siteleri sizi adınızla karşılıyorlar. Adınıza mailler gönderiyorlar doğum gününüzü kutluyorlar. Site içinde kişiselleştirebileceğiniz menüler ekliyip seçimleri size bırakıyorlar.

 Bizde bundan yola çıkarak yarinneolacak.com sitemizi kişiselleştirilebilir özellikler eklememiz gerekliliğini yolun başında düşündük.

S Barış YazıcıBaşarısız Projelerdna resim,farklı olmak,kişiselleştirme
 Dünyada milyarlarca insan olmasına rağmen dünya tuhaf bir yer her birimizden bir tane var.Belki de bu durumu dünyaya ispatlamak için içgüdüsel olarak diğerlerinden farklılaşmaya çalışıyoruz.Oyuncakları ile oynayan çocukları düşünün hepsine aynı oyuncağı verseniz bir süre sonra oyuncakları üzerinde değişiklikler yapıp oyuncaklarını diğerlerinden farklılaştırma yoluna gidiyorlar.  Kapitalist sistem insanın diğerlerlerinden farklılaşma...