ABD ordusunun ihtiyaçlarına uygun teknoloji sağlamaya çalışan kolu DARPA 10.000 parçaya bölünmüş bir dökümanı birleştirebilen teknolojiyi geliştirmek için bir yarışma düzenledi ve kazanan ekibe 50.000$ para ödülü verildi.

Bundan 10 yıl önce elektrik elektronik bölümünde ki bir arkadaşım yere düşen bir cismin kaç parçaya ve parçaların nasıl şekiller alacağına dair bir yazılım yapmıştı.Yukarıda ki konu ile bence paralellik var.Demek ki bu yarışmalar ve ödüller Türkiye’de de yapılsa bizde birşeyler geliştirebileceğiz.Ama askerde bilgisayar mühendislerine bilgisayar taşıtan bir zihniyetle devam edersek durumumuz hiç değişmeyecek.

Bence yüzbaşılık rütbesine gelen bir askere 4 yıllık mühendislik eğitimini sınavsız olarak bulunduğu kentte alma imkanı verilmeli.

S Barış YazıcıKendine Retorik
ABD ordusunun ihtiyaçlarına uygun teknoloji sağlamaya çalışan kolu DARPA 10.000 parçaya bölünmüş bir dökümanı birleştirebilen teknolojiyi geliştirmek için bir yarışma düzenledi ve kazanan ekibe 50.000$ para ödülü verildi. Bundan 10 yıl önce elektrik elektronik bölümünde ki bir arkadaşım yere düşen bir cismin kaç parçaya ve parçaların nasıl şekiller alacağına dair...