Çinli bir mühendis pizza hut’taki açık büfe kampanyasından tam kapasite yararlanabilmek için bir proje geliştirmiş Amerikalı matematikçilerin de bu projeye oyun teorisi ile sevilen yiyecekleri dengeli yerleştirmeyi de eklemesiyle birlikte proje Amerikan saygın bilim dergisi New Scientist’te yayımlandı.

Ben de açık büfe’nin önünde tabağı doldurmak için birçok strateji kullanıyorum ama bu stratejileri projeye dökmeye kalksam “ulan başka işin gücün mü yok” gibi bir küçümsemeyle karşılaşmam doğaldır güzel ülkemde.Halbu ki atasözlerimizden bile binlerce teori üretilebilir,Bazı bölgelerimizde ki insanların davranışlardan üretilen teorilerden nobel bile kazanılabilir.

Bence Türkiye’de iktisadi idari bilimler fakülte öğrencilerinin hepsine bu tarzda bitirme tezleri verilirse ülke insanını anlama ve teoriler üretme konusunda ilerlemeler olacaktır.

S Barış YazıcıKendine Retorik
Çinli bir mühendis pizza hut'taki açık büfe kampanyasından tam kapasite yararlanabilmek için bir proje geliştirmiş Amerikalı matematikçilerin de bu projeye oyun teorisi ile sevilen yiyecekleri dengeli yerleştirmeyi de eklemesiyle birlikte proje Amerikan saygın bilim dergisi New Scientist’te yayımlandı. Ben de açık büfe'nin önünde tabağı doldurmak için birçok strateji kullanıyorum ama bu...